Αρχική σελίδα » Προβολή νέων

18.04.2022

Σημαντικές Διακρίσεις για το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του ΕΚΠΑ σύμφωνα με την παγκόσμια κατάταξη Πανεπιστημίων QS (Quacquarelli Symonds)

Σημαντικές Διακρίσεις για το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του ΕΚΠΑ σύμφωνα με την παγκόσμια κατάταξη Πανεπιστημίων QS (Quacquarelli Symonds)

QS World University Rankings for Accounting and Finance 2022 | Top Universities

QS World University Rankings for Economics and Econometrics 2022 | Top Universities

Σημαντικές διακρίσεις  για το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών επιφύλασσε η δημοσίευση των αποτελεσμάτων της παγκόσμιας κατάταξης Πανεπιστημίων του Οργανισμού QS (Quacquarelli Symonds) για το  έτος 2022. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα αυτής της κατάταξης το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών έχει δύο εξειδικευμένα αντικείμενα (Οικονομικά και Οικονομετρία  & Λογιστική και Χρηματοοικονομική) να κατατάσσονται στα 320 και 450 καλύτερα  παγκοσμίως  αντιστοίχως.